O NÁS

Jsme mladá firma specializující se na dřevostavby, především pak na sruby.

Postavíme Vám dřevěné bydlení dle Vašich představ a přání nebo podle naší předlohy.

Nejsme sice na trhu dlouho, ale již nyní máme spokojené zákazníky, kteří ocenili především naši rychlost, flexibilitu a celkovou svěžest při práci. 

O SRUBU

Bydlení ve srubu je zdravé a také příjemné a to zejména díky tomu, že stavba není hermeticky uzavřená, jako jsou zateplené domy s těsnými plastovými okny. Dům přirozeně “dýchá” a udržuje si své mikroklima.

Bydlení ve srubu je stylové. Přestože je to otázka vkusu a uznáváme, že i určité módy, přeci jenom je srub jistým králem mezi dřevostavbami i domy vůbec. Minimálně do doby, než se stanou sruby a roubenky běžnou součástí českých vesnic a okrajů měst, budou se za nimi lidé ohlížet. 

Pro své okolí a sousedy z vesnice budete “ti ze srubu”. 

Bydlení ve srubu je ekologické. Při stavbě srubu se vyprodukuje méně odpadu, stačí menší přesuny stavebních hmot (celý srub se vám vejde na kamion) a hlavně, dřevo je 100% recyklovatelné. 

Srub je levnější než klasická zděná stavba.

A nakonec:

Bydlení ve srubu je krásné. Dřevo je pěkné na pohled, voní, praská a vytváří teplý domov. 

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

1. Co se rozumí pod slovem hrubá stavba srubu?

Hrubou stavbou se rozumí všechno co je hotoveno z kulatiny, tedy obvodové zdi, příčky a krovy. 

 

2. Je potřeba mít nějaké speciální základy pro srubový dům? 

Běžně se používá betonová základní deska, ale je možné použít i zděné základy včetně podsklepení. 

 

3. Jak dlouho trvá stavba srubového domu?

Běžný dům o rozměrech 10m x 10m je v naší dílně hotový zhruba za dva až tři měsíce. Po dokončení jsou jednotlivé díly očíslovány, rozebrány a převezeny na Váš pozemek a zde je celý dům opět složen no a to už trvá asi jenom týden. Takže ne nadarmo se srubům někdy přezdívá „rychlostavby“. 

 

4. V jakých lokalitách je možné srub postavit?

V jakýchkoli lokalitách. Máme řešení i pro nestavební pozemky. Není nutné stavět srub tzv. “na samotě u lesa." Nabídku srubu přizpůsobíme dané lokalitě a srub je tak možné postavit na zdánlivě nevhodných či neobvyklých místech. 

 

5. Proč bych si měl pořídit srubový dům? 

Sruby si většinu pořizují lidé, kteří mají úzký vztah k přírodě a chtějí žit v “živém” domě, ale dřevo jako takové má spoustu praktických výhod, které se na sruby přenášejí. Dřevěný dům je na pohled i na dotyk teplejší, zvlhčuje a čistí vzduch a každý kdo to dokáže ocenit bude mít život ve srubu mnohem příjemnější než ve zděném domě. 

 

6. Pokud mám projekt na zděný dům, je možné podle něj postavit dům srubový?

Ano, ale pouze pokud nejde o projekt na stavbu atypického domu. Vždy je ovšem nutné projekt upravit tak, aby odpovídal technologii srubové stavby. Konkrétně o nosnost příček a zdí, ale také rozvodů a sítí, které musí být navrženy ještě před zahájením stavebních prací. Rozvody jsou totiž vedeny svisle, vrtanými šachtami uvnitř stěn a po sestavení již není možné tyto šachty měnit. Sruby mají určité normy a ty je třeba dodržovat.

 

7. Lze požádat o stavbu srubu, která není ve Vaší nabídce?

To jistě, je možné pro Vás připravit modifikované řešení našeho typového projektu, ale stejně tak připravit nabídku stavby dle Vašich individuálních  požadavků a přání, s přihlédnutím ke konkrétním podmínkám lokality a Vašich finančních možností. 

 

8. Jak je to s požáry ve srubových domech?

Nejjednodušší odpověď zní: Vyhoří Vám i zděný dům, pokud k požáru dojde. Každopádně požáry nejsou věcí, která by Vás měla od stavby srubu odradit. Nějakou chvíli trvá než prohoří kláda o průměru 45 cm, takže na únik ze srubového domu máte teoreticky více času než na únik z domu s konstrukcí z kovu nebo zdiva, které žárem okamžitě křehnou. V případě rychlého uhašení, statika srubu teoreticky nemusí vůbec utrpět, to kovy a zdiva jsou na tom bohužel hůře. Samozřejmě vždy záleží na konkrétních podmínkách, daného srubu. Jako prevence existují přípravy na snížení hořlavosti dřeva a dům tak bude odolnější nepříznivým vlivům okolí.

VÝHODY A NEVÝHODY DŘEVOSTAVEB

VÝHODY

 • Dřevo dýchá, filtruje a čistí vzduch, působí tak jako přirozená klimatizace.
 • Dřevo pohlcuje pachy (cigaretový kouř) a nevíří prach. 
 • Dřevo absorbuje škodlivé civilizační produkty a neutralizuje vliv geopatogenních zón.
 • Stěny z masivu udržují relativní vlhkost vzduchu mezi 50-60%. 
 • Dřevo příjemně voní, je krásné a je to kus přírody.

NEVÝHODY

 • O srub je třeba se starat, ale přeci ochranný nátěr a impregnace, není nic tak náročného. 
 • Dřevo pracuje i po vyschnutí.
 • Srubová stěna není hladká a rovná, ale jde o zvyk nebo se dají stěny upravit hladkými materiály dle vlastního výběru.

SUPERWOOD

Prostorný, dvoupatrový srub o dispozici 3+1. Dvě koupelny a zastřešená terasa.

Celková obytná plocha čítá 89 m2

 

NAŠE PILA VE ŠLUKNOVSKÉM VÝBĚŽKU

Naše stavební řezivo se vyznačuje vysokou kvalitou a trvanlivostí. Je vhodné pro výstavbu nových budov, ale také pro renovaci a opravy stávajících staveb, či pro Vaše kutilské projekty. Díky pečlivému výběru dřeva a preciznímu zpracování zaručujeme kvalitní produkt, který splní všechny Vaše požadavky.

 

Zásluhou naší prodejní strategii jsme schopni nabídnout konkurenceschopné ceny, což nás činí ideálním partnerem pro firmy a jednotlivce, kteří hledají stavební řezivo za rozumnou cenu. Navíc jsme schopni dodávat velké množství řeziva v krátkém čase, což znamená, že Vám nikdy nebudou chybět potřebné materiály pro Vaše projekty.

 

Naše firma se může pochlubit širokou škálou řeziva a zboží skladem, včetně různých druhů dřeva, velikostí a délek. To znamená, že u nás najdete vše, co potřebujete pro své stavební projekty.

 

Pokud chcete nakoupit stavební řezivo od spolehlivého a zkušeného dodavatele, neváhejte nás kontaktovat. Jsme tu, abychom Vám pomohli s Vašimi potřebami a zajistili Vám nejlepší kvalitu a cenu na trhu.

Cena: 7900 Kč/ma dále dle poptávky.

DALŠÍ SLUŽBY

 • Stavba základové, betonové desky
 • Montáž dveří a oken
 • Zateplení podkroví
 • Zateplení podlahy/ stropu
 • Pokládka střešní krytiny
 • Nátěr vnitřní/venkovní
 • Instalatérské a elektrikářské práce
 • Instalace hromosvodu
 • Úprava terénu a zahrady

KONTAKTY

Madurakon s. r. o. 


+420 602 430 434
info@goodwood.cz

sídlo firmy:
Havelská 499/27
Praha 1
110 00

IČO: 07114818

NAPIŠTE NÁM


Diese Website benutzt Cookies. Verbleibende in dieser Website erklären Sie sich mit deren Verwendung. Erfahren Sie mehr hier.